قفسه بایگانی ریلی به عنوان پیشرفته ترین سیستم بایگانی
چهارشنبه, 07 تیر 1396 ساعت 15:58

قفسه بایگانی ریلی جدیدترین و به روزترین نوع بایگانی برای اسناد و مدارک مهم در تمام ارگان ها و ادارات نیز می باشد. این نوع از قفسه بایگانی باعث شده که به راحت ترین شکل ممکن به مدارک و سندهای مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.استفاده از قفسه بایگانی ریلی امروزه بسیار رایج شده است و یکی از سیستم های بایگانی می باشد که برای بایگانیی  پرونده ها و کالاها نیز بسیار استفاده می شود.

 

قفسه بایگانی

انواع قفسه بایگانی ریلی

  • الکترونیکی
  • اتوماتیک
  • مکانیکی
  • برقی
  • کتابخانه
  • فوق سبک

 

قفسه بایگانی ریلی باعث شده که بتوانیم از فضایی که  برای بایگانی دراختیار داریم، بهترین و بیشترین استفاده ممکن را کنیم. قفسه بایگانی ریلی مانند پازل عمل می کند؛ به طوریکه قابلیت جابه جایی و چیدمان راحتی دارد بدون اینکه فضای اضافه شود. قفسه بایگانی ریلی دارای این قابلیت می باشد که می توان دراهرو های اضافه را بپوشاند. شیوه ای بسیار نوین وو موفق در زمینه بایگانی می باشد. قفسه بایگانی ریلی دارای ظرفیت بالایی برای بایگانی نمودن اسناد و پرونده ها نیز می باشد. به کار گیری این نوع از سیستم قفسه بایگانی بسیار راحت وو  آسان می باشد؛ چرا که دارای یک ریل بوده و در کمترین فضا و بدون هیچ زحمتی روی ریل های حرکت می کند.

قفسه بایگانی

این نوع از قفسه بایگانی دارای بدنه های بسیار زیبا می باشد، که چهره فضاهای ادارات را تحت تاثیر قرار می دهد. در برخی موارد برای زیباتر کردن این نوع از سیستم های بایگانی از  روکش های چوب و یا طرح چوب استفاده می شود.

مزایا قفسه بایگانی ریلی

  1. می تواند فضایی موثر و مفید ایجاد کند.
  2. به راحتی جا به جا می شود و حرکت می کند.
  3. دارای ضریب امنیتی بسیار بالا می باشد.
  4. می توان به راحتی پوشه ها را طبقه بندی کرد.

کاربرد قفسه بایگانی ریلی

از قفسه بایگانی ریلی در اکثر ادارات و ارگان ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در بیشتر موارد در بایگانی هایی از جمله بایگانی اسناد،  مالی، اسناد، راکد و همچنین بایگانی اسناد و مدارک پزشکی به کار گرفته خواهد شد. بسیاری از سازمان ها از کاربرد بی نظیر قفسه بایگانی ریلی رضایت کامل دارند.