قفسه بایگانی
چهارشنبه, 04 مرداد 1396 ساعت 15:25

قفسه بایگانی ریلی نسل جدیدی از سیستم های بایگانی ریلی می باشد که رواج آن در تمام سازمان ها و ادارات بسیار چشم گیر بوده است. این سیستم ها با پیشرفته ترین سیستم های تکنولوژی ساخته شده است. در داخل سیستم قفسه بایگانی به منظور دستیابی بهتر و راحت تر به مدارک لامپ نصب شده که با یکسری سنسور ها عمل میکند. این لامپ ها با آمدن و رفتن افراد در داخل راهروها روشن و خاموش می شود. این یکی از مزایای ویژه قفسه بایگانی می باشد که در عین اینکه همیشه با روشنایی راهروها همراه هستیم  مصرف برق هم به کمترین میزان خودش می رسد. به علاوه یکی دیگر از مزیت های این قفسه ها که با استفاده از سنسور امنیت کار میکند این است که در زمانی که سنسور قفسه بایگانی فرد را می شناسد و در شرایطی که برگه ای یا مدرکی از دست او بیافتد با نگه داشتن قفسه بایگانی فرد را از این موضوع مطلع خواهد کرد.

 

قفسه بایگانی

 

در هنگام تولید این سیستم های بایگانی بر روی آنها قفل مرکزی نصب می شود. این قفل ها می توانند قفسه بایگانی ریلی را یک محصول با امنیت و ایمنی در بازار معرفی کند و در بین مردم شناخته شود. این قفل های مرکزی به شکل استاندارد بر روی این سیستم ها قرار گرفته شده است. با نصب این قفل مرکزی در زمان تولید بر روی قفسه بایگانی ریلی باعث می شویم که بعد از استفاده کردن و قفل کردن آن دیگر کسی نتواند به آنها دست پیدا کند. چرا که به طور خودکار قفسه ها قفل می شود.

به علاوه این قفل ها می تواند این قابلیت را داشته باشند که برای قفل کردن و باز کردن آنها با استفاده از اثر انگشت، کنترل کردن از دور و به علاوه با استفاده از یک رمز و یا کلمات عبور نیز عمل نماید. این قابلیت برای تمامی مشتریان نخواهد بود و در صورت تمایل باید این نوع قفل مرکزی را سفرش دهند. همچنین سیستم های قفسه بایگانی دارای یک پنل هستند که با استفاده از آن می تواند تمامی اطلاعات مهم را به داخل کامپیتر نیز منتقل کرد.

دسترسی راحت به قفسه بایگانی

در قدیم با استفاده از سیستم های بایگانی سنتی  دسترسی به پرونده ها و مدارک در قفسه بایگانی خیلی راحت و آسان نبود اما امروزه با تولیدات سیستم های قفسه بایگانی های جدید و ایجاد مز هایی به شکل کشویی در هر کدام از کابین ها و راهروها توانسته اند دسترسی را به داخل این قفسه ها راحت تر نمایند. این یکی از بهترین مزیت های این نوع از قفسه بایگانی ها می باشد که باعث شده تا زمان کمتری برای پیدا کردن اسناد و مدارک حدر دهیم.

قفسه بایگانی

همچنین قفسه بایگانی های جدید برای جلوگیری از هر نوع آسیبی به مدارک و اسناد موجود در این قفسه ها قسمت هایی را به شکل لاستیک قرار داده است تا در زمان باز و بسته شدن قفسه ها هیچ مشکلی برای آنها ایجاد نشود. به علاوه این امر می تواند از کثیف شدن مدارک و همچنین سرو صدا بعد از بسته شدن در قفسه ها نیز جلوگیری نماید.