سیستم های بایگانی ریلی به عنوان نوعی از بایگانی مدرن
شنبه, 03 تیر 1396 ساعت 12:07

در دنیای امروز با توجه به پیشرفت تکنولوژی، تجهیزات زیادی با تنوع به منظور بایگانی به وجود آمده آست. سیستم های بایگانی ریلی به عنوان یکی از این نوع تجهیزات در دنیای بایگانی اسناد و مدارک بسیار پر طرفدار شده است. امروزه در بیشتر ادارات و سازمان ها سیستم های بایگانی ریلی دیده می شود. در بیشترر فضا ها با هر اندازه ای می توان از سیستم های بایگانی ریلی استفاده کرد. این نوع از بایگانی ها دارای امنیت بالا و نظم زیادی می باشد.

 

سیستم های بایگانی ریلی

مزایای سیستم های  بایگانی ریلی

1. افزایش فضای مفید

سیستم های بایگانی ریلی را می توان به منظور استفاده بهینه در فضاهای متعدد به کار برد. در مکان هایی مانند ادارات و ..... در شرایطی که فضای کافی برای بایگانی وجود نداشته باشد استفاده از این سیستم ها کمک به سزایی می تواند کند.

2. دارای امنیت نگهداری اسناد

سیستم های بایگانی ریلی دارای قفل مرکزی می باشد. این ویژگی  باعث می شود که برای بایگانی اسناد و مدارک خود، سیستمی کار آمد و با ضریب امنیتی بالایی  داشته باشیم.

3. هزینه های بایگانی را کاهش می دهد

سیستم های بایگانی ریلی باعث کاهش استفاده از نیروی انسانی می شود. از این رو قادر است 40 درصد از هزینه ای که برای هر زونکن صرف می شود را کم کند. این نوع از بایگانی علاوه بر اینکه هزینه را کاهش می دهد، می تواند در استفاده از فضا هم کمک به سزایی داشته باشد تا بتوانیم از فضای موجود تا حد امکانن استفاده نماییم.

 

سیستم های بایگانی ریلی

مشخصات فنی سیستم های بایگانی ریلی

  • بسیار مقاوم است.
  • طبقه های آن را می توان  تنظیم کرد.
  • حدود 8 سال کاآیی و عمر مفید دارد.
  • دارای سیستم امنیتی بالایی می باشد.
  • در فضا صرفه جویی می شود.
  • از ظرفیت زیادی به منظور بایگانی اسناد برخوردار است.